Categories

Recent posts

logo
Китай уперше випередив США, ставши головним торговим партнером Євросоюзу.

Китай уперше випередив США, ставши головним торговим партнером Євросоюзу.

У 2020 році була здійснена рекордна кількість рейсів Китай-Європа – 12406 вантажних складів, що на 50% більше, ніж у 2019 році.

 При цьому, за даними Євростату, Китай у 2020 році вперше потіснив США з позиції провідного торговельного партнера Європи.

 З 10 найбільших торговельних партнерів ЄС Китай став єдиним, хто домігся двостороннього зростання торгівлі.

 У минулому році експорт Євросоюзу в КНР виріс на 2,2%, а імпорт – на 5,6%. Для порівняння, європейський експорт в Америку впав на 8,2%, а імпорт – на 13,2%.

 У 2020 році ЄС імпортував з Китаю товарів на суму 383,5 млрд євро (з приростом на 5,6%), це в основному меблі, медичні товари, електроніка, велосипеди і т.д., а експортував до Китаю на суму 202,5 млрд євро (приріст 2,2%), це переважно машинобудівна і електротехнічна продукція, транспортне обладнання і продукція хімічної галузі.

 Значний попит у країнах ЄС на протиепідемічні товари і електронну продукцію, з одного боку, дав сильний імпульс китайському експорту цих видів товарів, з іншого боку, стримування пандемії в Китаї і відновлення роботи і виробництва в країні забезпечили ринок збуту європейських товарів, зокрема, автомобілів.

 У 2020 році в Китаї було продано в цілому 727 тис. автомобілів марки «Ауді». Завдяки тому, що Китай зумів першим у світі взяти під контроль пандемію і домігся відновлення економіки, в торгівлі між Китаєм і ЄС також спостерігалося зростання.

 Те, що в 2020 році Китай став найбільшим торговим партнером ЄС, а також заплановане завершення двосторонніх переговорів щодо інвестиційної угоди, додало більше оптимізму в перспективи торгово-економічного співробітництва між двома сторонами.

 Підприємства по обидва боки останнім часом заявляли, що інвестиційна угода між Китаєм і ЄС підвищить їх впевненість у розширення обсягів двосторонніх інвестицій.

 Згідно з новим опитуванням Торгової палати ЄС у Китаї, більше 60% компаній ЄС висловили готовність інвестувати більше коштів у Китай.

 China Radio International.

Leave a Comment (s)

Обратный звонок !

Demo Options

Select Theme Color
Select Menu
Select Product Effect
Select Layout Style
Select Body Image

Background only applies for Boxed, Framed, Rounded Layout