У 2020 році була здійснена рекордна кількість рейсів Китай-Європа – 12406 вантажних складів, що на 50% більше, ніж у 2019 році.
При цьому, за даними Євростату, Китай у 2020 році вперше потіснив США з позиції провідного торговельного партнера Європи.
З 10 найбільших торговельних партнерів ЄС Китай став єдиним, хто домігся двостороннього зростання торгівлі.
У минулому році експорт Євросоюзу в КНР виріс на 2,2%, а імпорт – на 5,6%. Для порівняння, європейський експорт в Америку впав на 8,2%, а імпорт – на 13,2%.
У 2020 році ЄС імпортував з Китаю товарів на суму 383,5 млрд євро (з приростом на 5,6%), це в основному меблі, медичні товари, електроніка, велосипеди і т.д., а експортував до Китаю на суму 202,5 млрд євро (приріст 2,2%), це переважно машинобудівна і електротехнічна продукція, транспортне обладнання і продукція хімічної галузі.
Значний попит у країнах ЄС на протиепідемічні товари і електронну продукцію, з одного боку, дав сильний імпульс китайському експорту цих видів товарів, з іншого боку, стримування пандемії в Китаї і відновлення роботи і виробництва в країні забезпечили ринок збуту європейських товарів, зокрема, автомобілів.
У 2020 році в Китаї було продано в цілому 727 тис. автомобілів марки «Ауді». Завдяки тому, що Китай зумів першим у світі взяти під контроль пандемію і домігся відновлення економіки, в торгівлі між Китаєм і ЄС також спостерігалося зростання.
Те, що в 2020 році Китай став найбільшим торговим партнером ЄС, а також заплановане завершення двосторонніх переговорів щодо інвестиційної угоди, додало більше оптимізму в перспективи торгово-економічного співробітництва між двома сторонами.
Підприємства по обидва боки останнім часом заявляли, що інвестиційна угода між Китаєм і ЄС підвищить їх впевненість у розширення обсягів двосторонніх інвестицій.
Згідно з новим опитуванням Торгової палати ЄС у Китаї, більше 60% компаній ЄС висловили готовність інвестувати більше коштів у Китай.
China Radio International.